„Překvapení za svítání...“

Adalim Agimi

welara colt

Summer Flash porodila za svítání, těsně před tím, než jsem vyšla ven, abych nakrmila. Do pološera vstupovaly první paprsky slunce a já jsem si hladila mokrého chlapečka tmavé barvy, s lysinkou a ponožkami. Dostal jméno Adalim Agimi, v překladu svítání.

Během času se jeho barva neustále mění, stejně jako u jeho  předešlých sourozenců, ale povaha je stejná. Je to moudrý, přemýšlivý koník, kterého to táhne k lidem. Citlivý, něžný, ale věci ho nechávají v klidu, i když je se zájmem pozoruje. 


Jak sleduji předešlé odchovy, jsem přesvědčená o tom, že to bude hlavně úžasný rodinný pony, kterému se nebudete bát svěřit své děti. Korektní špičkový ušlechtilý pony středního rámce, kterého budou moct využít k čemukoliv. Matkou hřebečka je naše úžasná Vennebos Summer Flash. Je to velice kvalitní chovná klisna WMP, narozená v Holandsku. Jako odstávče byla prodána do severního Německa, kde působila v chovu sportovních koní a pony Reitponygestüt Falkenhof manželů Schnee. 

Ale přiznám se, že i kdyby to nebyla klisna tak špičkového exteriéru, která má na kontě mnohonásobné umístění ve výstavním kruhu i sedlových disciplínách, vyhraje u mě na plné čáře i tak! Většinu svého života jsem strávila u koní, ale nikdy jsem nepotkala tak skvělého, laskavého, velkorysého a trpělivého poníka. Bez přehánění:-) A moc si vážím toho, že se nám jí podařilo zakoupit a je tou nejlepší učitelkou pro naše děti.Otcem je arabský plnokrevný hřebec Magic Eternity. Eternity je šlechtitelským produktem hřebčína Fontanella Magic Arabians, který se nachází v Itálii v provincii Caserta. Je to hřebec v moderním v extrémním typu, s obrovským okem a ještě k tomu s výškou nad 150cm KVH. Na dvé první výstavě dosáhl na všechny tituly, o které bojoval:

GOLD CHAMPION at Prague 2020 - Czech National Championship - Junior Colts Championship 1 st