„Setkání toho nejlepšího“

Elisabeth

pure-arabian mare

nar. 11.4. 2019, KVH 155 cm, 

2 nd at Prague 2023 - Czech National Championship - Mares 4-6 Years Old (Class 8)

Arabskou klisnu Elisabeth jsme si přivezli jako roční z polského města Bialystoku. Nebylo jednoduché jí zakoupit, stálo to obrovské úsilí, ale věděla jsem, že je to šance, co se nebude opakovat a podařilo se jí využít.

Elisabeth je mimořádná extriérem i původem. Je to obrovská polská klisna s hřívou, kterou jsem doposud u jiného koně neviděla. U velkých klisen se často stává, že se ztrácí typ a elegance, ale u Elišky tohle neplatí. Je nádherná... Je to klisna velkého rámce, silná, na kterou by se nebál si sednout dospělý muž. Celý život je 24/7 venku a neztratila ani v nejtvrdších podmínkách v žimě gram tuku:-) Je skvěle krmitelná i při velké zátěži. Na práci je jednoduchá, vstřícná a laskavá, vždycky se snaží maximálně vyhovět. Je radost s ní cokoliv dělat!

Neméně mimořádný je i její původ. Když se začnete zajímat o polské arabské koně, zjistíte, že je zde několik významných hřebčínu a egendárních hřebců. A v původu Elsabeth jako by se ty příběhy sešly na rozcestí...

Z otcovské strany v jejím původu stojí hřebec Ekstern z chovu Michalów Stud. Jeho výstavní kariéra začala již v roce 1995 a stal se žijící neporazitelnou legendou. V roce 2000 seho kariéra akcelerovala nejvyšším možným vítězstvím s titulem Triple Crown winner: zvítězil za sebou a získal tituly v All Nations Cup Champion v Aachen, v European Champion v Vilhelmborg a na Word Champion v Paříži. V roce 2003 při svém posledním vystoupení ve výstavním kruhu v Belgii triumfoval nad působivou sestavou ostatních hřebců se světovými a mezinárodními tituly a byl jmenovám "Champion od Champions". 

Za svého života dosáhl neuvěřitelných výsledků: 1995 & 1996 Polish National Junior Champion Stallion, 1999 Towerlands Senior Champion Stallion, 2000 Tulip Cup Senior Champion Stallion, 2000 Polish National Senior Champion Stallion, 2000 All Nations Cup Champion Stallion, 2000 European Senior Champion Stallion, 2000 World Senior Champion Stallion, Salon du Cheval, 2003 Mercedes Diamond Cup Champion, Belgium, 2008 Polish Nationals perpetual WAHO TrophyAll Nations Cup, European and World Championship winner at the same year (2000) as well as 2000 Polish National Champion Stallion, 2003 Mercedes Diamond Cup Champion, International Champion Stallion in Towerlands and Babolna (Hungary) Race Record 1/10(0-0-1-1) sire of Multiple Winners 24.0234375% Crabbet.


Z matčiny strany je jejím dědečkem Ecaho. Jen stěží lze shrnout legendární postavení Ecaha v seznamu  velkých a významných polských arabských hřebců. 

Velice brzy vzal Ecaho svět útokem, získal ocenění jako Polish National Champion Stallion,Polish National Champion Stallion, U.S. Top Ten Stallion. Šokoval a inspiroval chovatele arabských koní, když vyhrál All Nations Cup s několika perfektními výsledky.

1995 Polish Nat Champ Stallion, 1995 All Nations Cup Class Winner, 2005 Reg 2 Champ Stallion, 2005 US Nat. Champ. Top 10 Senior Stallion, Sire, Grandsire, and Great Grandsire of World, National and International Champions. 17.5775% krve Crabbet.

Ecaho navázal na svá mnohá mistrovství jako špičkový otec, zplodil jedny z nejkrásnějších a nejslavnějších arabských koní, kteří kdy existovali. Ecaho je standard a ikona.