„Na posledy to nejlepší...“

Limetree Latest

welsh cob mare


Latest je impozantní klisna fantastického pohybu a vysněného velšského typu. Korektní, výrazně osvalená, s krásnou hlavou. Klisna, která Vás při pohledu na stádo nenechá klidnými. A dokáže produkovat v hříbata ve stejné, nebo ještě lepší kvalitě.

Teoreticky je produktem prestižního chovu Menai stud, který se nezmazatelně zapsal do dějin chovu velšských koní v Británii i na kontinentu. 

Otcem Latest je velšský hnědý hřebec Menai Countryman, importovaný v roce 1995 do České republik z chovu Menai Stud ve Velké Británii. Byl to hřebec v krásném typu, impozantní kohoutkové výšky (158cm KVH). Otec Menai Countrymana Menai Sparkling Magic se stal nejúspěšnějším výstavním hřebcem všech dob v Evropě a zanechal za sebou v plemenitbě bezpočet výstavních vítězů. 

Matka Menai Countrymana Menai Crugwen skončila 5. na prestižní Royal Welsh Show. V chovu nesla skvělý konzistentní typ hřebce Pentre Eiddwen Comet, kterého má zastoupeného v otcovské linii a který se stal legendou v poválečném chovu velšských cobů v UK.

Matkou Latest je klisna Menai I´m a Duchess po Menai Sparkling Image. Tento impozantní tmavý hnědák dosáhl titulů 1st and Champion Stallion at Severn Valley, 1st Pembroke County, 2nd Bath and West. Supreme Champion at Anglesey County show. 1996 Royal Welsh Show 3rd place sec D Stallion - Novice a 2005 Royal Welsh Show 4th place sec D Stallion. 

Ze strany matky nesmíme zapomenou zmínit zastoupení legendárního hřebce Menai Sparkling Comet, který dosáhl titulů 1986 Glanusk Show Res Ch sec D Stallion - Novice, 1988 Lampeter Stallion Show Ch sec D, 1988 Royal Welsh Show 3rd place sec D Stallion a Twice Supreme Champion at Lampeter Stallion Show a stal se jedním z nevýznamnějších plemeníků v poválečném chovu velšských cobů.