„Naše láskyplná...“

Adalim Lidewij

welara mare

nar. 27.6. 2014, KVH 143 cm, výkonnostní zkoušky

Šampionát welsh pony a cob 2019 - ŠAMPION kategorie WPBR klisen 4leté a starší, ŠAMPION plemene

 a její potomci Adalim Gus, syn - ŠAMPION ročních hřebců, Adalim Eggie - víceŠAMPION hříbat 3týdny a starší

Adalim Lidewij, Liduška, je naše vymodlená kobylka. Poslední hříbě z Pani, mojí první plnokrevné arabské klisny. Více než deset let našeho společného života mi otevřelo dveře k tomuto mimořádnému plemeni. Pani byla tvrdá, silná klisna s tak vyrovnanou povahou, že byla skvělým hiporehabilitačním koněm i pro kvadrupaterické vozíčkáře, ačkoliv to byla arabská plnokrevná klisna.

Otcem Lidušky je náš úžasný Bendigo. Lidewij po něm má skvěle nasazený krk, prostorný pohyb a silnější kostru. Ben je roky ověřený charakter, takže jsem nemohla volit lépe, když jsem chtěla dobrý základ pro naší novou klisnu.

Liduška je od narození mazlík. Pani nás opustila před jejími ročními narozeninami. Vždycky, když je u nás na připuštění cizí klisna, uvědomím si, jak jsou ti naše koně neuvěřitelně tvrdí. Jak denně nachodí několik kilometrů, téměř nikdy nevyužívají přístřešky, ať je sebehorší počasí. Jak mají skvělá kopyta, když tady na boso na opuce, vyprahlých pastvinách courají, bez toho, aby se jim třepila nebo lámala. Vždycky nás ráda vidí, kdykoliv se nechá obtěžovat od dětí, je nekonečně trpělivá a milující... a stejní jsou i její potomci.