„Magická věčnost...“

Magic Eternity

pure-bred arabian stallion

Připouštěcí sezóna 2024

Připouštěcí poplatek 1500Euro. Pro sezónu 2024 už nepřijímáme další klisny. Můžete připuštění naplánovat na sezónu 2025, seznam klisen se pomalu plní.


Magic Eternity

GOLD CHAMPION at Prague 2020 - Czech National Championship - Junior Colts Championship

1 st at Prague 2020 - Czech National Championship 

- Colts 2-3 Years Old (Class 5)


Magic Eternity, nar. 2018 v Itálii je zhmotněním mé touhy a odvahy riskovat, abych náš chov posunula někam dál. Hledala jsem arabského hřebce v extrémním typu, s obrovským okem a ještě k tomu s výškou nad 150cm KVH a zjistila jsem, že je to nadlidský úkol...Ale přesně tohle bylo pro mě v reprodukci a v kombinaci s velšskými (nejen) klisnami důležité. 

Nejen že se ceny takových hřebců šplhaly do astronomických výšin (doslova..), ale ani samotných možností ke koupi nebylo mnoho.

I přesto se zdařilo a můj sen už pootevřel dveře do věčnosti a po Eternitym se narodily první potomci...

Eternity je šlechtitelským produktem hřebčína Fontanella Magic Arabians, který se nachází v Itálii v provincii Caserta. Chov byl založen v roce 1990 a specializuje se na špičkové show plnokrevné arabské koně. Odhodlání a snaha se hned v počátcích chovu osvědčila a hřebčín už u jednoho z prvních koní, hřebce BJ Thee Mustafa, slavil nevídané úspěchy. BJ Thee Mustafa byl pro Fontanalla Magic Arabians zakoupen jako dvouletý. Od té doby slavil výstavní úspěchy po celém světě a jako plemenný hřebec se významně zapsal do historie chovu arabských koní. Je vítězem prestižního titulu trojkoruny evropských hřebců v roce 1998. Je mistrem světa, mistrem Evropy a vítězem All Nations Cupu a je držitelem mnoha dalších titulů. V říjnu 1999 se už jako slavný a celosvětově známý arabský hřebec stal mimořádným darem Princi Abdullahovi, který byl v té době korunním princem Saúdské Arábie a je dnešním Veličenstvem, králem Abdullahem. BJ THEE MUSTAFA tak našel ve 'Stables of King Abdullah & Sons' svůj poslední domov.

Eternityho unikátní původ je postaven na moderních amerických liniích. 

Jeho otcem je hřebec Al Aneed LDA, po hřebci Alixir, který se do chovu zapsal nejen svými hvězdnými show výsledky, ale hlavně svým vlivem na potomstvo. 

Eternity je z obou stran prochovaný na legendárního hřebce Thee Desperado. Úspěchy Thee Desperada v národním výstavním kruhu byly nezapomenutelné: Egyptian Event Junior Champion Colt v roce 1991 a Reserve Champion Stallion na US Nationals a především Grand Champion Stallion ve Scottsdale v roce 1994.

Přesto to byla ale hlavně jeho ohromná chovatelská kariéra, která udržela Thee Desperada v centru pozornosti a vynesla mu titul předního asilního arabského plemeného hřebce na 12 let v řadě, v letech 1996 až 2007. Přesto, když předal tento prestižní titul v roce 2008, neodchýlil se daleko od kruhu vítězů; titul po něm převzal hřebec Botswana, jeho syn.

Bezpochyby je dosah Thee Desperado ohromující: vezmeme-li v úvahu pouze koně zaznamenané americké databázi, tento plodný hřebec má více než 1000 registrovaných potomků, jejichž číslo se v další generaci ztrojnásobí!  

Eternityho matkou je vraná Magic Marina po Magic Mon Ami, špičková klisny z chovu Magic Arabians. Nese také krev Thee Desperada, ale je též několikanásobně prochována na legendárního vraného hřebce Winddsprees Mirage.