„Mimořádný po všech stránkách...“

Taraco Bendigo

welsh cob stallion

Připouštěcí sezóna 2024!

Cena 10000,- za celou sezónu 2024 (můžete jezdit opakovaně více říjí).

Připouštíme klisny všech plemen i bez PP. Po Bendigovi bude mít hříbě vždycky minimálně 50% velšský původ, což mu umožňuje zápis do velšské plemenné knihy jako welsh part bred (velšský polokrevník, podmínka je min. 12.5% krve)
Připuštění je možné pouze "z ruky" - klisna dorazí do areálu jen na připuštění, případně je možné ustájení v boxe max. 3 dny během říje. Nemáme problém s hřebcem přijet za Vámi! (10,-/km), je 100% spolehlivý a charakterní. Není potřeba klisnu po porodu nikam vozit.

nar. 29. 4. 2008, 150 cm KVH

britská připouštěcí licence, česká připouštěcí licence, výkonnostní zkoušky

2013 - Mezinárodní šampionát welsh pony a cob Hradec Králové - Vícešampión 4-7letých hřebců

2013 - Mezinárodní šampionát welsh pony a cob Hradec Králové - Vícešampión Open ridden třídy

2019 - ZM parkur 2. místo, Chlumecké military derby 2. místo ZZ a 2. místo ZM
2020 - Humpolec ZLATÁ PODKOVA - 5. místo 
2021 - drezura L

Bendigo je hřebec v kvalitním typu s absolutně korektní horní linií a špičkovým krkem, který spolehlivě předává svým potomkům. Mimo kvalitní exteriér je mimořádný svým charakterem a pracovitostí... 

Dělá čest velšským cobům, o kterých se říká, že jsou nejvšestrannějším plemenem, pracuje na ruce i pod sedlem. Ve svých deseti letech začal sportovní kariéru, v které pořád postupuje výš a výš po žebříčku výkonnosti. I přesto, že patří svojí velikostí mezi pony a malé koně, díky své obrovské chuti do práce a statečnosti nezaostává a často nechává většinu startovního pole za sebou. 

Dosáhl výkonnosti v drezuře, parkuru i ve všestrannosti.


Pedigree zde:

Bendigo se narodil v hřebčíně Taraco. Welshe zde chovají od roku 1998 a specializují se na spojení špičkového genotypu a barvy: "Barva bez kompromisu!" Jejich koně byli prodáni do Dánska, Francie, Německa, Holandska, Švédska a Finsko. Bendigo doputoval do České republiky. 

Cobové z hřebčína Taraco jsou příjemně temperamentní, s korektní stavbou, vysokou akcí a jedinečnou schopnostní vyniknout v jakékoliv oblasti - na ruce, pod sedlem nebo v zápřahu, navíc jako bonus jsou úžasné barvy. I přes to, že je hřebčín Taraco malý, špičková kvalita jejich odchovů je dech beroucí - stovky vítězů po celé Evropě včetně dvou vítězů nejprestižnější show Royal of England - Taraco Renegade a Taraco Fiasco.