„Láska na první pohled...“

Adalim Dashuri

arabian mare

Adalim Dashuri, v překladu láska, milovat, je nejkrásnějším arabským hříbětem, které jsem kdy držela v náručí. 

Je prvním potomkem ze spojení Magic Favola a Eternity. Favolu se nám povedlo koupit v Itálii, když jsem marně pátrala po možnosti rozšířit stádo o kvalitní chovné klisny. Splnilo se mi přání téměř nesplnitelné - Favola je mimořádně krásná klisna se špičkovým moderním původem.

Dashuri je díky tomuto spojení liniově prochována na hřebce Thee Desperado. Byla to hlavně ohromná chovatelská kariéra, která udržela Thee Desperada v centru pozornosti a vynesla mu titul předního asilního arabského plemeného hřebce na 12 let v řadě, v letech 1996 až 2007. Bezpochyby je dosah Thee Desperada ohromující: vezmeme-li v úvahu pouze koně zaznamenané v americké databázi, tento plodný hřebec má více než 1000 registrovaných potomků, jejichž číslo se v další generaci ztrojnásobí!  

Dashuri je kopií Favoly. Je v luxusním žádaném moderním typu. Její obrovské oči jsou černě orámované a nádherně dokreslují její ušlechtilou hlavu. Na první pohled je to jemná, plnokrevná klisna. Bude menší KVH, ale souměrného, krásného rámce. Když se dotknete její srsti, zaujme Vás, jak je proti jiným koním sametově jemná. 

Dashuri je taková během kontaktu s Vámi. Je to velice rychlá, inteligentní klisnička. Ohnivá, ale zároveň neuvěřitelně statečná a citlivá. Už jako malinká se občas sebrala a vyrazila se sama napít dolů k napajedlu, ačkoliv stádo zůstavalo nahoře na pastvině. Když se někdy stalo, že se podobně zapomněla a potřebovala provést mezi pastvinami, ihned se v mojí přítomnosti uklidnila a nechala si vysvětlit, kudy je nejlepší jít zpět. Bude u ní asi trvat déle, než mě vymění za nového majitele, ale když se to stane, vloží do jeho rukou s důvěrou celou svojí duši... 


Matkou Dashuri je Favola, špičková klisna v extrémním typu s nádhernou hlavou. Šimla s obrovským okem a fantastickým pohybem. Stejně jako otec Dashuri Magic Eternity je i Favola šlechtitelským produktem hřebčína Fontanella Magic Arabians,který se specializuje se na špičkové show plnokrevné arabské koně.

Otcem Favoly je Magic Faraone po hřebci True Colours. Tento hřebec je téměř výstavní legendou, během prvních pěti svého věku dosáhl titulů Region 18 Champion Stallion, Egyptian Event, USA titles include - World Champion Stallions of 1997, Res. Senior Champion Stallion, Res. Supreme Stallion, World Championships, Salon du Cheval, Top Five Elite Senior Stallion, World Champion "Most Beautiful Head", 2003 Scottsdale Res. Stallions of 1996 & 1997! 

Z druhé strany je Favola prochována legendárního hřebce Thee Desperado. Úspěchy Thee Desperada v národním výstavním kruhu byly nezapomenutelné: Egyptian Event Junior Champion Colt v roce 1991 a Reserve Champion Stallion na US Nationals a především Grand Champion Stallion ve Scottsdale v roce 1994.


Otcem je arabský plnokrevný hřebec Magic Eternity.  Eternity je šlechtitelským produktem hřebčína Fontanella Magic Arabians, který se nachází v Itálii v provincii Caserta. Eternityho unikátní původ je postaven na moderních amerických liniích.

Jeho otcem je hřebec Al Aneed LDA, po hřebci Alixir, který se do chovu zapsal nejen svými hvězdnými show výsledky, ale hlavně svým vlivem na potomstvo.

Eternity je z obou stran prochovaný na legendárního hřebce Thee Desperado, stejně jako Magic Favola.

Je to hřebec v moderním v extrémním typu, s obrovským okem a ještě k tomu s výškou nad 150cm KVH. Na dvé první výstavě dosáhl na všechny tituly, o které bojoval: 

GOLD CHAMPION at Prague 2020 - Czech National Championship - Junior Colts Championship 1 st