„Něžná kráska...“

Adalim Tenderit

pure-bred arabian mare


Když Hamira konečně porodila a na svět přivedla nádhernou klisnu, byla jsem nesmírně šťastná. Hladila jsem její mimořádnou hlavu a ona se mě opatrně dotýkala, aby vyzkoumala, zda nějak patřím k její matce. A to jí zůstalo i později, elegance a jemnost, něžný zájem. Pojmenovala jsem jí Adalim Tenderit, což v překladu znamená něžná.

Tenderit je přesně to, k čemu bych chtěla v chovu arabských plnokrevníků směřovat. Jemná, elegantní klisna v nádherném show typu. Korektní nohy, krásná top line, obrovské oko a mimořádné pedigree.


Její matkou je Hamira by Sciazaan, klisna v krásném typu s fantastickým pohybem. Pochází z privátního chovu Francesca Parrina z Itálie, z kterého byla zakoupena pro prestižní stáj Magic Arabians Guiseppe Fontanelli.

Jejím otcem je hřebec Sicazaan po špičkovém americkém hřebci HB Bastille. 

Z matčiny strany je jejím dědečkem vraný Aretusa Badawi, italský syn legendárního Windsprees Mirage.

Hamira je klisna mimořádná nejen exteriérem a pohybem, ale hlavně povahou. Je moudrá, laskavá a extrémně vstřícná k lidem. Když někoho zahlédne, ihned se oddělí od stáda a neváhá využít každou chvilku, kterou může strávit s člověkem... A Tenderit objevuje kouzlo bytí s lidmi, jsem přesvědčená, že bude úplně stejná jako její matkaOtcem klisny je unikátní hřebec Magic Eternity, importovaný též z Itálie. Eternity je šlechtitelským produktem hřebčína Fontanella Magic Arabians, který se nachází v Itálii v provincii Caserta. Eternityho unikátní původ je postaven na moderních amerických liniích.

Jeho otcem je hřebec Al Aneed LDA, po hřebci Alixir, který se do chovu zapsal nejen svými hvězdnými show výsledky, ale hlavně svým vlivem na potomstvo.

Eternity je z obou stran prochovaný na legendárního hřebce Thee Desperado. Úspěchy Thee Desperada v národním výstavním kruhu byly nezapomenutelné: Egyptian Event Junior Champion Colt v roce 1991 a Reserve Champion Stallion na US Nationals a především Grand Champion Stallion ve Scottsdale v roce 1994.

Eternity je hřebec moderního extrémního typu s velkým okem, KVH 156cm. Na své první výstavě vyhrál všechny kategorie, v kterých se účastnil a dovezl si tituly GOLD CHAMPION at Prague 2020 - Czech National Championship - Junior Colts Championship, 1 st at Prague 2020 - Czech National Championship - Colts 2-3 Years Old (Class 5)