„Narozená při bouřce...“

Adalim Dush

welara filly

Klisnička roku 2024 se narodila na pastvině. Byl duben, pár dní po teplé vlně přišla záplava bouřek s kroupy. A přesně do té se narodila... Latest přišla moudře porodit do stodoly, kde počkala, až se hříbě vzpamatuje, napije a po pár hodinách s klisničkou vyšla nahoru na pastvinu vstříc všem nástrahám počasí. Trochu jsme jí to překazili, protože jsme holky ubytovaly na box, ale i tak jsme malinkou pojmenovali Dush, v překladu bouřka, přeháňka...

Je to opět luxusní klisnička s neuvěřitelně krásnou hlavou. První chvíle jsme trávili s dětmi s ní na boxe, mazlili jsme jí a užívali si její přítomnost, aby do života s člověkem vstoupila s důvěrou.

Bude to nádherná klisna silné kostry a špičkového exteriéru, s obrovskýma očima a velkou lysinou. Netřeba vypisovat, k čemu bude vhodná. K čemukoliv, na co budete mít chuť. My se budeme snažit to podpořit kvalitním a zdravým odchovem!

Matkou Dush je typická nádherná welsh cob klisna, která každého při návštěvě zaujme. 

Limetree Latest je impozantní klisna fantastického pohybu a vysněného velšského typu. Korektní, výrazně osvalená, s krásnou hlavou. Klisna, která Vás při pohledu na stádo nenechá klidnými. A dokáže produkovat v hříbata ve stejné, nebo ještě lepší kvalitě.

Teoreticky je produktem prestižního chovu Menai stud, který se nezmazatelně zapsal do dějin chovu velšských koní v Británii i na kontinentu. 

¨S Eternitym si hodně sedne. Dokáže jako jedna z mála klisen předat maximum z otce a produkuje luxusní hříbata. 


Otcem klisničky je unikátní hřebec Magic Eternity, importovaný z Itálie. Eternity je šlechtitelským produktem hřebčína Fontanella Magic Arabians, který se nachází v Itálii v provincii Caserta. Eternityho unikátní původ je postaven na moderních amerických liniích.

Jeho otcem je hřebec Al Aneed LDA, po hřebci Alixir, který se do chovu zapsal nejen svými hvězdnými show výsledky, ale hlavně svým vlivem na potomstvo.

Eternity je z obou stran prochovaný na legendárního hřebce Thee Desperado. Úspěchy Thee Desperada v národním výstavním kruhu byly nezapomenutelné: Egyptian Event Junior Champion Colt v roce 1991 a Reserve Champion Stallion na US Nationals a především Grand Champion Stallion ve Scottsdale v roce 1994.

Eternity je hřebec moderního extrémního typu s velkým okem, KVH 156cm. Na své první výstavě vyhrál všechny kategorie, v kterých se účastnil a dovezl si tituly GOLD CHAMPION at Prague 2020 - Czech National Championship - Junior Colts Championship, 1 st at Prague 2020 - Czech National Championship - Colts 2-3 Years Old (Class 5)