„Pohádka s dobrým koncem...“

Magic Favola

pure-bred arabian mare

Favola je špičková klisna v extrémním typu s nádhernou hlavou. Šimla s obrovským okem a fantastickým pohybem. 

Stejně jako Magic Eternity je šlechtitelským produktem hřebčína Fontanella Magic Arabians, který se nachází v Itálii v provincii Caserta. Chov byl založen v roce 1990 a specializuje se na špičkové show plnokrevné arabské koně. 

Odhodlání a snaha se hned v počátcích chovu osvědčila a hřebčín už u jednoho z prvních koní, hřebce BJ Thee Mustafa, slavil nevídané úspěchy. BJ Thee Mustafa byl pro Fontanalla Magic Arabians zakoupen jako dvouletý. Od té doby slavil výstavní úspěchy po celém světě a jako plemenný hřebec se významně zapsal do historie chovu arabských koní. Je vítězem prestižního titulu trojkoruny evropských hřebců v roce 1998. Je mistrem světa, mistrem Evropy a vítězem All Nations Cupu a je držitelem mnoha dalších titulů. V říjnu 1999 se už jako slavný a celosvětově známý arabský hřebec stal mimořádným darem Princi Abdullahovi, který byl v té době korunním princem Saúdské Arábie a je dnešním Veličenstvem, králem Abdullahem. BJ THEE MUSTAFA tak našel ve 'Stables of King Abdullah & Sons' svůj poslední domov.

Otcem klisny je Magic Faraone po hřebci True Colours. Tento hřebec je téměř výstavní legendou, během prvních pěti svého věku dosáhl titulů Region 18 Champion Stallion, Egyptian Event, USA titles include - World Champion Stallions of 1997, Res. Senior Champion Stallion, Res. Supreme Stallion, World Championships, Salon du Cheval, Top Five Elite Senior Stallion, World Champion "Most Beautiful Head", and most recently, 2003 Scottsdale Res. Stallions of 1996 & 1997!

Z této strany je Favola prochována  legendárního hřebce Thee Desperado. Úspěchy Thee Desperada v národním výstavním kruhu byly nezapomenutelné: Egyptian Event Junior Champion Colt v roce 1991 a Reserve Champion Stallion na US Nationals a především Grand Champion Stallion ve Scottsdale v roce 1994.

Přesto to byla ale hlavně jeho ohromná chovatelská kariéra, která udržela Thee Desperada v centru pozornosti a vynesla mu titul předního asilního arabského plemeného hřebce na 12 let v řadě, v letech 1996 až 2007. Přesto, když předal tento prestižní titul v roce 2008, neodchýlil se daleko od kruhu vítězů; titul po něm převzal hřebec Botswana, jeho syn.

Bezpochyby je dosah Thee Desperado ohromující: vezmeme-li v úvahu pouze koně zaznamenané americké databázi, tento plodný hřebec má více než 1000 registrovaných potomků, jejichž číslo se v další generaci ztrojnásobí!  


Matkou Magic Favoly je klisna Magic Faraone po Arridaios Al Quasar. Tento sněhobílý hřebec je synem Ashhal Al Rayyan. 


Z této strany pedigree kombinuje unikátní krev Ansata Stud legendárních hřebců Thee Desperado a Gazal al Shaqab.

Ansata byla založena v roce 1958 Donaldem a Judith Freni Forbisovými poté, co se seznámili a vzali v Turecku. Pak žili nebo cestovali na Blízkém východě. Rozpoznali mimořádnou genetickou hodnotu egyptského arabského koně a v roce 1959 dovezli z Egypta svůj první chovný základ, hřebce po legendárním Nazeerovi, Ansata Ibn Halimu a několika dcer Nazeera. Tito koně obnovili popularitu egyptských Arabů v Americe a dnes jsou krevní linie Ansata a "The Ansata Look" celosvětově ceněné.