Adalim Enaid

welsh pony of cob type mare

Enaid je velšsky duše, k čemuž mě inspiroval tvar, která zdobí její krásnou hlavu.

Enaid je dcerou Vennebos Summer Flash, naší úžasné, mimořádné welsh mountain pony klisny, která nás ani jednou za téměř 15let, co ji máme, nezklamala. Je to vzorná matka, multišampionka ve výstavním kruhu i v sedlových disciplínách, ale hlavně 100% charakterní pony. Nikdy jsem nezažila tak úžasného ponyho, kterému bych bez obav svěřila všechny své děti. Jí ano, s důvěrou se jim věnuje víc než jedno desetiletí, všechny naučila jezdit a provedla je začátky ve sportu, díky ní milují všechno, co se koní týče...

Otcem klisničky je náš osvědčený, úžasný hřebec welsh cob Taraco Bendigo. Ben je prototyp všestranného, moderního koně s mimořádným charakterem. Předává svůj kvalitní exteriér a upotřebitelnost, protože sám dosahuje výkonnosti ve všech sedlových disciplínách.


Spojení Summer Flash a Bendigo je v našem chovu opakované, protože téměř s jistotou dokážeme zaručit výsledek - láskyplného, citlivého a inteligentního pony, který dá před koňmi přednost člověku. S krásným exteriérem, nadšeného do čehokoliv, co čem budete toužit. 

Taková je i Enaid. Už teď odejde od stáda, když nás vidí dole u domu. Když jde Summerflash na vyjížďku, bez problému zůstane doma. Narozená venku, kvalitně odchovaná na 13ha pastvinách ve smíšeném stádě, v každém počasí venku. Atraktivní červená bělka se čtyřmi ponožkami, připravená stát se milujícím pony pro celou rodinu. V dospělosti kolem 135cm KVH, kvalitní kopyta, ušlechtilá hlava. Ať budete zapřahat, jezdit nebo vystavovat, s ní nikdy chybu neuděláte:-)Kompletní pedigree zde: