„Něžná kráska...“

Dakara

pure-bred arabian mare

Dakara je čistě polská klisna a je esencí toho, co dává světu polský chov. Má obrovský rámec, nádherné souměrné tělo a je to vyrovnaná, silná klisna s krásnou hlavou.


Je vnučkou legendárního hřebce Pesala

Tento skvělý hřebec odchovaný státním hřebčínem Bialka v Polsku, s mnoha národními i mezinárodními tituly, je nejen skvělým koněm, ale také fantastickým otcem! S potomky jako Palatino, Girlan Bey nebo Zlota Orda dokázal předat svůj odkaz. Jeho jedinečný rodokmen mluví sám za sebe...a v dnešní době k nezaplacení a stále vzácnější... Pesal je držitelem traťového rekordu 2/14 a z 16% je prochován na krev hřebčína Crabbet. Je držitelem European Champion Top Five Stallion, 1993 Polish National Champion Junior Colt, 1996 Nations Cup Reserve Champion Senior Stallion, 1996 Polish National Reserve Champion Stallion, 1997 Polish National Champion Stallion & Best in Show, 2002 Italian National Reserve Champion Stallion, Verona, 2003 Dutch National Senior Champion Stallion, Bunschoten, World Top Ten Stallion, Salon du Cheval (thrice).

Z matčiny strany nese krev legendárního Probata, narozeného v Blommerödu, ve Švédsku. Působil v chovu v Polands State Studs; Michalow a Janow Podlaski 1979-1982 a 1986-1987. Do chovu bylo zařazeno víc než dvacet jeho synů, kteří byli úspěšní jak na dráze, tak v show. Stal se švédským národním šampionem. Je otcem Pirueta (dvojnásobný mistr světa), Fawora (mistr světa) a mnoho dalších potomků šampionů. V roce 1988 byl Exportován do Meadow Wood Farms, USA.  Nese 75 % krve koní Crabbet.