„Tolik let, tolik vděčnosti...“

Vennebos Summer Flash

welsh mountain pony mare

Vennebos Summer Flash je velice kvalitní chovná klisna WMP, narozená v Holandsku. Jako odstávče byla prodána do severního Německa, kde působila v chovu sportovních koní a pony Reitponygestüt Falkenhof manželů Schnee. Chovu německých jezdeckých koní a pony se Schneeovi věnují více než 23let. V jejich stáji se narodilo několik významných plemenných hřebců, jejich koně se drží na předních příčkách německých drezurních soutěží nejvyšších stupňů. Stáj přecházela na chov velkých koní, Schneeovi nebyli rozhodnuti, zda pony zruší úplně a tak si doma nechávali nejlepší klisny a čekali, jak se věc sama rozplete. Koně, navíc narození v jejich hřebčíně, jsou pro ně srdeční záležitostí. Po dlouhém smlouvání se nám nakonec podařilo Summerflash na přelomu roku 2009/2010 zakoupit. 

Ale přiznám se, že i kdyby to nebyla klisna tak špičkového exteriéru, která má na kontě mnohonásobné umístění ve výstavním kruhu i sedlových disciplínách, vyhraje u mě na plné čáře i tak!  Většinu svého života jsem strávila u koní, ale nikdy jsem nepotkala tak skvělého, laskavého, velkorysého a trpělivého poníka. Bez přehánění:-) A moc si vážím toho, že se nám jí podařilo zakoupit a je tou nejlepší učitelkou pro naše děti.

Znovu a znovu se nechá od nich bez problémů chytit na pastvině, i když ví, že další odpoledne stráví trpělivým čekáním, než jí dopletou copánky. Nehnutě stojí, když se na ní pokouší vyskočit bez sedla na volno na pastvině nebo když je učí skákat. Jak ucítí, že jezdec v sedle ztrácí rovnováhu, nehledě na to, že jí ostatní koně ujíždí, ihned brzdí a zastavuje.... Člověk řeší, aby měly děti v autě bezpečné autosedačky, na hlavě dobrou přilbu, ale často vidím, že vhodného koňského přítele rodiče občas moc nevybírají. Jsem ráda, že my jsme měli takové štěstí!