„V barvě soumraku...“

Adalim Erret

welara colt

Těsně před západem slunce, když je nejhezčí světlo, přišel na svět vraný hřebec. Když se narodil, leže přitisknutý k trávě a vyčkával, připravený ke všemu, co mu svět přinese. Když se zvedl, viděla jsem, že je to nádherný vraník s ponožkami a velkou lysinou. Dostal jméno Adalim Erret - soumrak.

Je to atraktivní, moc milý hřebeček, velice samostatný. Když jsem uvnitř stáda, prodere se ke mě mě pozdravit, zatahá mě opatrně za triko a zkouší, jestli si najdu chvíli na drbání nebo neskrývám něco k snědku. Něžně, opatrně, zajímám ho a bavím. 

Věřím, že se bude stejně láskyplně věnovat i své nové rodině. Bude to špičkový malý kůň atraktivního exteriéru, v nádherném typu. Už jako úplně malinký překvapoval a vždycky jsem se zastavila a pozorovala ho, jak má úžasný a prostorný pohyb, nebylo na něm vůbec z dálky vidět, že by to byl pony. Pokud hledáte někoho s perspektivou do sportu, nemůžete sáhnout v jeho případně vedle... 


Matkou hřebečka je Trawel Rafifa. Rafifa je špičková welsh mountain pony klisna, odchovanec nejznámějšího českého hřebčína Trawel manželů Blažkových. U nich jako hříbě dosáhla několika titulů i ČR i za hranicemi: 

  • Mezinárodní Šampionát WP&C Hradec Králové 20. 06. 2015 - třída hříbat sekce A - 1.místo, vicešampion sekce A, šampion hříbat všech sekcí
  • International Welsh Show 2015 8. 08. 2015 - třída hříbat sekce A - 5. místo

Její matkou je plavá klisna Trawel Ria, mnohonásobná šampionka. Otcem je doslova žijící legenda, hřebec Trawel Artuš, využívaný i jako sportovní pony v zápřahových třídách.


Otcem je arabský plnokrevný hřebec Magic Eternity. Eternity je šlechtitelským produktem hřebčína Fontanella Magic Arabians, který se nachází v Itálii v provincii Caserta. Je to hřebec v moderním v extrémním typu, s obrovským okem a ještě k tomu s výškou nad 150cm KVH. Na dvé první výstavě dosáhl na všechny tituly, o které bojoval:

GOLD CHAMPION at Prague 2020 - Czech National Championship - Junior Colts Championship 1 st